10. mednarodna konferenca MIRK, ki je potekala od 19. do 21.  maja 2005 v Piranu, je bila namenjena predstavitvi novosti in izkušenj na področju uporabe informacijsko komunikacijske tehnologije (IKT) pri pedagoškem delu z mladimi ter izmenjavi izkušenj vseh sodelujočih. V obliki predavanj in delavnic so referate predstavili vzgojitelji, učitelji, profesorji in drugi pedagoški delavci iz Slovenije, Nizozemske, Estonije, Velike Britanije, Italije, Danske, Španije, Srbije in Črne gore, Avstrije in Egipta.

• 19. 5. 2005 ( 13.30 – 15.30 ), Otvoritev konference, pozdravi gostov
    Celovita informatizacija vzgojno-izobraževalnih zavodov (Saša Divjak)
    Innovating ICT-based school practice by researching (Alessandra Talamo)
    Priprava ključnih kvalifikacij računalniške pismenosti v izobraževalnih programih na nivojih od nižjega poklicnega do srednjega strokovnega izobraževanja (Darko Hribar)