Poletno šolo CoLoS  organizira  Ministrstvo za šolstvo in šport, sodi pa tudi v del aktivnosti združenja CoLoS (eng, slo) in projekta Hands on Science. Kot že samo ime pove, je poudarek na praktični uporabi računalnikov.

• 3. 7. 2006 (10:15 – 13:15), Projekt LAZARUS, emulacija Delphija (Andrej Florjančič)
    Open Source Physics (Francisco Esquembre)
    Sparky: kako lahko postaviš sistem strežnika in niza delovnih postaj na Pingo Linuxu. (Renato Lukač)

• 4. 7. 2006 (9:15 – 13:15), E-gradiva in standard SCORM (T. Bratina)