Četrta vseslovenska tradicionalna celodnevna videokonferenca SIRikt »Predstavimo svoje projekte« se je odvijala v torek, 12. aprila 2011 od 9:00 naprej.

Z dogodkom smo želeli ponovno spodbuditi učence in dijake k uporabi napredne videokonferenčne tehnologije. Šolam je bila ponujena možnost lastne predstavitve svojega dela in inovativnega pouka s pomočjo videokonferenčne tehnologije H.323.

Vsaka šola je pripravila in izvedla 10-minutno predstavitev teme po svojem izboru. Po koncu tematskega sklopa sorodnih predstavitev so sledili vodeni 10-minutni pogovori o predstavljeni temi z ostalimi sodelujočimi (vprašanja in odgovori, igra asociacij, okrogla miza ipd).

Celotno videokonferenčno dogajanje so lahko šole brez videokonferenčne opreme spremljale pasivno (v živo):

Vsaka aktivna šola se je na videokonferenco prijavila s pomočjo spletnega obrazca najkasneje do 11. marca (rok je s tem že podaljšan za en teden!).

Vse ostale informacije o videokonferenci so na voljo na SIRikt spletni strani (razpisurnik videokonference)

Posnetek videokonference je na voljo na:

• VCR (WindowsMedia, QuickTime, RealMedia),
  • VOX (Flash) spletni konferenci in
  • FMS (Flash) pretočnem videu.

faaf9e3d0b