Lanski zelo uspešen projekt “Oh, OH Alkohol“, kjer so dijaki štirih gimnazij razpravljali na štirih skupnih videokonferenčnih srečanjih in osvetlili problematiko alkohola, se v tem šolskem letu nadaljuje s podobnim projektom, tokrat pod naslovom “Jemo skupaj, rastemo skupaj”.

V petek, 25. novembra 2011, so tako v sklopu projekta “Jemo skupaj, rastemo skupaj“, medpredmetnega sodelovanja in timskega poučevanja med tremi slovenskimi gimnazijami: Gimnazije BežigradGimnazije Novo MestoGimnazije Ledina, izpeljali prvo od treh načrtovanih videokonferenc (posnetek v Flash video formatu v visoki ločljivosti in na VCR strežniku v standardni ločljivosti). Le-ta je pokrila dve predmetni področji, sociologijo (v sklopu katere so podali rezultate ankete, v kateri so sodelovali dijaki vseh treh gimnazij, o prehranjevanju mladih v sodobnem času, prehranjevalnih navadah in načinih prehranjevanja) in kemijo. Ker je prehranjevanje precej specifično področje, primerno za različne raziskave, so na uvodno predstavitev povabili strokovnjakinjo z Ministrstva za kmetijstvo, gospo Jano Frantar, ki se ukvarja z aditivi v sodobni prehrani in ki jim je predstavila, kako so aditivi povezani s pripravo hrane, kje v prehrani jih najdemo … Temu je sledilo poročanje dijakov posamezne šole – dijaki so pri kemiji izvedli različne raziskave in predstavili svoj del projektnega dela, katerega temo so raziskovali in obravnavali.

Spletna učilnica projekta je dostopna na naslovu moodle.gimb.org/course/view.php .

Naslednje videokonferenčnno srečanje bo že 12. januarja 2012 ob 9:00.

jemo_skupaj-20111125