Do 6. junija 2012 so v okviru »Svetovnega zagona IPv6« večina vodilnih ponudnikov internetnih storitev in izdelovalcev omrežne opreme za stalno poleg protokola IPv4 omogočila tudi protokol IPv6, ki je ključen za nadaljnjo širitev interneta.

S tem tudi videokonferenčne storitve (protokoli H.323 in SIP) prehajajo na novo IPv6 omrežje. V podporu temu je Internet2, tako kot lani, letos že drugič organiziral mednarodno videokonferenco »Megaconference v6«, kjer je s svojim IPv6 večtočkovnim MCU strežnikom sodeloval tudi Arnes in pokrival HD videokonferenčne uporabnike za področje Evrope in Afrike.

Iz Slovenije se je v Megaconferenco preko IPv6 s svojim H.323 sobnim videokonferenčnim sistemom priključila tudi prva šola in sicer Poslovno-komercialna šola Celje.

Vabljeni k ogledu posnetka Megaconference v6 2012.

1aa54e2158