V okviru konference SIRikt 2012 je v torek, 20. marca od 9. ure naprej, potekal že peti SIRikt videokonferenčni dan. Letos je videokonferenčni dan prenovljen, je bolj tematsko orientiran, razdeljen na več sklopov in z večjim poudarkom na interaktivnosti med šolami. K sodelovanju vabimo predvsem učenke in učence ter dijakinje in dijake ob pomoči svojih mentorjev.

Razpisane teme so objavljene na spletni strani konference.

Več o vsebini konference, scenariju dogajanja, načinu prijave in tehničnih pogojih si lahko preberete na povezavi razpisa za videokonferenčni dan.

Vsaka šola se je prijavila preko spletnega obrazca najkasneje do 17. februarja (rok za prijavo je že podaljšan).

Celotno videokonferenčno dogajanje so lahko šole brez videokonferenčne opreme spremljale tudi pasivno preko spletne strani.

Posnetek letošnjega in ostalih SIRikt videokonferenčnih dni je na voljo v Arnesovem video arhivu.

• sklop 1, Socialna omrežja:

• sklop 2: Medgeneracijsko sodelovanje:

• sklop 3, Nove spretnosti za prihodnost:

a84d94dd12